Crypttech – CryptoSPOT

CRYPTOSPOT, kablolu veya kablosuz internet erişimini misafir ve müşterilerinize sunmanıza yardımcı olan bir ağ geçidi yazılımıdır. CRYPTOSPOT'u kullanarak ziyaretçiler, müşteriler veya çalışanlarınızı yetkilendirebilirsiniz. Ağınıza sadece güvenilir ödemeli veya ücretsiz erişim sağlamakla kalmayarak size faturalandırma, istatistiki bilgi raporlama ve veri saklama imkanı verir. Ağa bağlanıldığında karşılama sayfası ile kullanıcının yetkilendirilmesi sağlanır. SMS, AD(Active Directory), TC Kimlik, Web Servis, Sosyal Medya, Rest API, Sponsor Mail, Otel-Ziyaretçi Programları ve Önbüro Yazılımları ile entegre olabilmektedir.

CRYPTOSPOT Uygulama Alanları
CRYPTOSPOT’un esnek mimarisi küçük şirketlerdeki iç Wi-Fi altyapısına ve büyük işletmelerdeki karmaşık topolojilere uyumlu olarak çalışabilmektedir. Kafeler, kütüphaneler, restoranlar, alışveriş merkezleri, havalimanları, toplu taşıma/belediye açık alanları ve hastaneler gibi kamusal alanlara uygun bir internet erişim ortamı sağlar. Bu sebeple, herhangi bir kuruluş misafirler ve müşterilerine ağlarını güvenlik tehlikelerine maruz bırakmaksızın uygun bir Wi-Fi veya LAN ağı erişimi verebilmektedir.

Yazılım Özellikleri
Gelişmiş özellikleriyle CRYPTOSPOT yöneticilere ağ üzerinden kullanıcılara erişim sağlama ve onları denetleme imkanı verir. Her kullanıcının erişim durumu, IP ve MAC adresi, yükleme/indirme kota miktarları, erişim hızları, sponsor detayları hakkında yönetim paneli üzerinden bilgi vermektedir.

Doğrulama Yöntemlerinin Çeşitliliği
CRYPTOSPOT kullanıcılara erişim sağlamak için birçok doğrulama yöntemi sunar. Ön tanımlı kullanıcılar, Aktif Dizin (Active Directory-LDAP), SMS, Sosyal Medya, Sponsor Mail, Web Servis, Önbüro Yazılımları bunlardan birkaçıdır. CRYPTOSPOT, doğrulama için 50+ ön tanımlı SMS ağ geçidini desteklemektedir. Kullanıcılar Facebook, Google+ veya Twitter hesaplarından bağlanabilirler. Talep üzerine Sponsor veya RADIUS entegrasyonuna ilave olarak web hizmeti, Üçüncü taraf veritabanı veya MAC adresi doğrulamaları mevcuttur. Bahsedilen yöntemlerin herhangi birkaçının kombinasyonu da mümkündür.

Kolay Kurulum ve Erişim
CRYPTOSPOT hızlı kurulum, kolay yönetim ve kullanıcı dostu arayüzü ile hotspot ihtiyacınıza çözüm olmaktadır. Kutu çözüm ya da donanım bağımsız yazılım olarak çalışabilmektedir.

Kullanıcı Yönetimi
CRYPTOSPOT üzerinde oluşturulan kullanıcı bant genişliği ve denetlemek için bağlantı sağlayabilecek cihaz sayısında ve sürelerinde konfigürasyon yapılabilir.

Bant Genişliği Yönetimi
Her kullanıcının hesabının indirme ve yükleme hızı, hız veya veri hacmini sınırlandırmak suretiyle kontrol edilebilir.Belli müşteriler veya misafirlere farklı kotalar verilebilir. Veri iletim sınırlaması kullanıcı adı veya MAC adresi esasına göre yükleme ve indirme için ayrı ayrı tanımlanabilir.

Yer, IP veya MAC adresi beyaz listeleri üzerinde çok değişkenli konfigürasyon tabanı
Ağınız üzerindeki ayrı yerler veya belli kullanıcılar için farklı erişim ve bant genişliği ayarları tanımlayabilirsiniz. CRYPTOSPOT yöneticilerin MAC veya IP adresi listeleri tanımlamasına imkan verir, ve bu cihazlar doğrulama veya sınırlama olmaksızın internete bağlanabilir. Kuruluşun belli yerlerde özel kotalar ve farklı giriş temaları tahsis etmesine de imkan verir. Talep üzerine erişim üzerinde HTTP vekilleri tanımlanabilir.

E-posta Yönlendirme
CRYPTOSPOT, ağ üzerindeki tüm e-posta iletimlerinin özel SMTP sunucusu vasıtasıyla yönlendirilmesine imkan vermekte olup bu seçenek ISP öntanımlı SMTP portunun giren 25 portunu bloke ettiği zamanlarda işe yarar. Bu durumda, e-posta trafiği kuruluşun SMTP sunucusu üzerinden başka bir porta yönlendirilerek müşterilere son derece elverişli bir hizmet sağlar.

Reklam imkanları
İnternete ücretsiz yüksek hızlı erişim sunulması sadece insanları çekmekle ve daha uzun kalmaya ikna etmekle kalmayarak kuruluş reklamını yapmakta veya reklam geliri sağlamakta uygun bir platform sağlar. CRYPTOSPOT, yöneticinin müşterilerin veya misafirlerin gezgin programlarında görüntülenecek özel logolar ve planlar oluşturmasına imkan verir.Buna ilave olarak, giriş sayfasının genel temaları ve grafikleri manüel olarak tasarlanabilir. Giriş yöntemleri genellikle müşteriler ve misafirleri, hoş geldiniz veya reklam mesajları göndermekte, veri paylaşım izinini vermiş kullanılabilecek isim ve e-posta adresleriyle bir araya toplar. Video, imaj reklamları gösterme, izletme ve anket soruları sorma imkanı sağlar. Dijital pazarlama sonuç raporları sayesinde daha kaliteli hizmet verilmesine olanak tanır.

İstatistiksel Raporlar ve Log Yönetimi
CRYPTOSPOT’un standart dışı rapor şablonları, ağdaki faaliyetler hakkında önemli bilgiler sağlar. Toplam kullanım bant genişliği ve süresi, girişlerin sayısı ve süre ve indirme verileri yönünden en üstteki müşteriler kuruluşların yararlanabileceği istatistiklerden bazılarıdır. Buna ilave olarak, CRYPTOSPOT’ta oluşturulan loglar kullanıcıların faaliyetleri ve IP adresleri hakkındaki tüm bilgileri taşırlar. Bazı devlet kanunları log depolama ve yönetimini gerektirir. Bu kayıtların analizi sonucunda CRYPTOSPOT çeşitli raporlar sağlar:

Günlük/Haftalık/Aylık Onaylı Kullanıcılar
Günlük/Haftalık/Aylık İndirmeler
Günlük/Haftalık/Aylık Yüklemeler
Günlük/Haftalık/Aylık Erişilen Alanlar
Günlük/Haftalık/Aylık MAC Adresleri
Günlük/Haftalık/Aylık Kaynak IP Adresleri
Saat/Günde Kullanım Kota Zaman Çizgisi
Saat/Günde Kullanım Oturum Zaman Çizgisi
En Çok SMS Talebi göndericileri
Ayrık Geçerli Kullanıcı Sayıları
Günlük/Haftalık/Aylık Azami Çevrimiçi Kullanıcı Sayıları
Internet Kullanımı Saatlik Dağıtımlar

Ölçeklenebilir yapı
Kuruluş ağının gereksinim ve yapısına göre, CRYPTOSPOT bir merkezi sunucu veya yedekli yapı mimarisi ile uygulanabilir. Kaynaklara tam müşteri erişimi, kural uygulamaları ve kullanım denetimi, her erişim noktasının merkezi sunucuya bilgi aktaracak şekilde ayarlanabilir. Doğrulama, Yetkilendirme ve Hesaplama (AAA) sunucusu olarak CRYPTOSPOT ile kontrol edilebilir. Bu hizmet, bant genişliği kontrolünü ve kullanıcı başına kota denetimini kapsayabilir. CRYPTOSPOT, AAA 'nın gerektiği durumlarda RADIUS protokolünü kullanır. Servis sürekliliğinin önemli olduğu büyük ağlarda, CRYPTOSPOT çoklu erişim noktası sunucularına kurulabilir, güvenilirlik, yük dengesi ve yüksek erişilebilirliği sağlayacak şekilde çalışır.

Özelleştirilebilir, Mobil Uyumlu ve Çoklu Dil Destekli Karşılama Ekranları
CRYPTOSPOT, kullanıcıların karşısına çıkarılacak sayfalar için birçok alanın özelleştirilmesine imkan verir. Arkaplan görselleri, logolar, renkler, butonlar ve etiketler değiştirilebilmektedir. Karşılama ekranları mobil, tablet ve pc uyumludur. Browser diline göre otomatik olarak ya da seçmeli şekilde sayfanın dili değişebilmektedir. İngilizce, Türkçe, Almanca, Rusça, Arapça, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Çince dil desteği bulunmaktadır. Kullanım sözleşmeleri ve Veri paylaşım izni anlaşmaları düzenlenebilmektedir.

Yönetilebilir Hotspot
Merkezi noktalarda, servis sağlayıcılar için ideal bir yetkilendirme sistemidir.CRYPTOSPOT, ISP lisansı ile dağıtık lokasyonlardaki trafiği merkezi noktadan doğrulayabilir. Yönetilebilir HOTSPOT servisi ile lokasyonlara özel karşılama sayfası, kural ve politikalar uygulanabilir.