Deep Security
Anti-malware (Kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma)
Web Reputation (Web itibarı)
Intrusion Prevention (İzinsiz giriş algılama ve önleme)
Integrity Monitoring (Bütünlük izleme)
Log Inspection (Günlük incelemesi)
Host Firewall (Güvenlik Duvarı)FİZİKSEL, SANAL VE BULUT SUNUCULARINIZ İÇİN AYRICALIKLI KORUMA
Kötü amaçlı yazılımlardan koruma, izinsiz giriş algılama ve önleme, güvenlik duvarı, bütünlük izleme ve kayıt inceleme de dahil olmak üzere, kapsamlı, uyarlanabilir, etkili koruma sağlar.

Kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma (Anti-malware)
Virüs, trojan, solucan, bilgi hırsızlığı, özel verileri ele geçirmeyi hedefleyen zararlı, istenmeyen yazılımlara karşı koruma sağlar.

Web itibarı (Web Reputation)
Sunucuları ve sanal masaüstü bilgisayarları için web tehditlerine karşı korumayı güçlendirir. Kötü amaçlı URL'lere erişimi engelleyerek kullanıcıları ve uygulamaları korumak için Trend Micro™ Smart Protection Network™ web itibarı özellikleri ile entegre edilir.

İzinsiz giriş algılama ve önleme, Sanal Yama (Intrusion Prevention, Virtual Patching)
Suistimal edilmeden önce zayıflıkları koruma altına alın ve acil durum yamaları maliyetinden tasarruf edin. Her ay Shellshock ve Heartbleed gibi yüzlerce zayıflık ortaya çıkmaktadır ve zamanında yama çıkarma pahalı, hata yapmaya yatkın ve neredeyse imkansız bir süreçtir. Trend Micro sanal yama çözümleri anında koruma sağlar ve acil durum yamaları, sık yama döngüleri ve sistemin çalışmamasının neden olduğu yüksek maliyetler gibi işletimsel sıkıntıları ortadan kaldırır. Deep Security sanal yamalar sunucularınızın koruma altında kalmasını sağlamakla birlikte ihlal bildirimi giderleri riskini azaltır.

Bilinen saldırılara ve sıfırıncı gün saldırılarına karşı zamanında koruma sağlanmasına yardımcı olur.
Bilinen bir zayıflığı “örneğin her ay Microsoft tarafından açıklanan zayıflıklar gibi” sınırsız sayıda yetkisiz erişim programına karşı korumak için, zayıflık kurallarını kullanır.
Veri tabanı, web, e-posta ve FTP sunucuları da dahil olmak üzere, kutudan çıkar çıkmaz, 100'ün üzerinde uygulama için zayıflıklara karşı koruma sağlar.
Shellshock ve Heartbleed gibi yeni keşfedilen zayıflıklara karşı koruma sağlayan kuralları saatler içinde otomatik olarak sunar ve sistem yeniden başlatılmadan, dakikalar içinde binlerce sunucuya gönderilebilir.
Ağa erişen uygulamalar ile ilgili şeffaflığı ve bu uygulamalar üzerinde kontrolü artırır. Ağa erişen kötü amaçlı yazılımları saptar ve sunucularınızın risklere maruz kalmasını azaltır.

Bütünlük izleme (Integrity Monitoring)
Dosyalar ve sistem kayıt defterindeki kötü amaçlı ve beklenmedik değişiklikleri gerçek zamanlı olarak algılar ve rapor eder.
Kötü amaçlı ve beklenmedik değişiklikleri gerçek zamanlı olarak algılamak ve rapor etmek için dizinler, kayıt anahtarları ve değerleri gibi önemli işletim sistemi ve uygulama dosyalarını izler.
Aracısız yapılandırma üzerinden ek alan olmadan sanal makinelerinize daha güçlü güvenlik sağlar.
Yenilikçi ve yeni hypervisor bütünlüğünü izleme teknolojisi sayesinde, hypervisor'u yetkisiz erişim programlarından da korur.
Tüm veri merkezindeki benzer olaylar için eylemleri otomatik olarak tekrarlayan, güvenilir olay etiketleri sayesinde yönetim yükünü hafifletir.

Günlük incelemesi (Log Inspection)
Kayıt dosyalarında bulunan önemli güvenlik olayları konusunda şeffaflık sağlar.
Veri merkezi genelindeki birden fazla kayıt girişinde bulunan önemli güvenlik olaylarının saptanmasını optimize eder.
Şüpheli olayları, bağıntılandırılmaları, rapor edilmeleri ve arşivlenmeleri için bir
SIEM sistemine ya da merkezi kayıt sunucusuna aktarır. OSSEC adresinde bulunan açık kaynaklı yazılımlardan faydalanır ve bu yazılımları geliştirir.

Güvenlik Duvarı (Host Firewall)
Fiziksel ve sanal sunucularınızın saldırı yüzeyini azaltır.
Çift yönlü durum denetlemeli bir güvenlik duvarı kullanarak sunucu güvenlik duvarı ilkesi yönetimini merkezileştirir.
Sanal makine bölgelemesini destekler ve Hizmet Reddi saldırılarını önler.
Tüm IP tabanlı protokoller ve çerçeve türleri için geniş kapsam olduğu kadar, bağlantı noktaları ve IP ile MAC adresleri için detaylı filtreleme sağlar.