Web Güvenliği
1.WEB SECURITY GATEWAY ANYWHERE
En son gelişmiş tehditlere karşı kapsamlı gerçek-zamanlı koruma
Forcepoint Web Security Gateway Anywhere on-site ve uzak kullanıcıları tümleşik hybrid çözümü ile en son tehditlerden korur. Forcepoint TRITON® ThreatScope™ özelliği eklenerek file sandboxing ve detaylı adli ve davranışsal raporlar alınabilmektedir.

Ürün Özellikleri

Forcepoint TruHybrid™ şubeler, uzak ofisler ve mobil kullanıcılar olmak üzere kurumun tüm ağını korur. Tek bir tümleşik arayüz üzerinden görüntülenmesini sağlar.
Forcepoint TruWeb DLP™ veri kaybını önler ve uyumluluk gereksinimlerini karşılar. Coğrafi konum saptama, adli şifreli yüklenen dosyaların tespiti, şifre dosyası hırsızlığı ve yavaş veri sızıntıları (drip DLP) gibi benzersiz özelliklere sahiptir. Diğer öne çıkan özellikleri ise; ana dilde işleme, gelişmiş makine öğrenme ve 1600'den fazla politika ve template.

Ağ geçidi tehdit analizi, Forcepoint ACE (Advanced Classification Engine) 'den gelen gerçek-zamanlı güvenlik analizini kullanır ve Forcepoint ThreatSeeker® Intelligence Cloud'dan gelen tehdit istihbarat ile gelişmiş kötü amaçlı yazılımları, karma tehditleri ve spamleri önler.

Gelişmiş bir tehdit panosu, kimin saldırdığını, hangi verilere saldırıldığını, verilerin nereye gönderilmeye çalışıldığını ve saldırının nasıl sona erdirildiğini detaylı bir şekilde rapor eder. Mümkün olduğunda ise veri yakalama sağlanır. File Sandboxing (TRITON ThreatScope'un bir parçası olarak sunulur), eposta eklentisi olarak gelen gelişmiş zararlı yazılımlardan korur. Şüpheli dosyalar sanal bir ortamda çok detaylı analiz edilir, böylece gelişmiş zararlı yazılımlardan korunmak için en üst seviye korunma sağlanmış olur. Zararlı dosyalar saptandıktan sonra detaylı inceleme raporu sağlanır. Dünya çapındaki veri merkezi ISO 27001 sertifikasına sahiptir ve herhangi bir lokasyondaki kullanıcılar için yüksek ve kolay kullanılabilirlik ve düşük maliyet sağlar.

2. WEB SECURITY GATEWAY

Bugünün gelişmiş tehditlerine karşı gerçek-zamanlı koruma
Forcepoint Web Security Gateway, web gatewaylerde gerçek-zamanlı tehdit analizi artı detaylı rapor alma gibi; gelişmiş saldırılara karşı savunma yapmanız gerektiğinde ihtiyacınız olan savunma taktiklerine sahiptir. Forcepoint TruWeb DLP™ özelliği ve diğer gelişmiş özelliklere sahip olmayı istediğinizde kolaylıkla Web Security Gateway Anywhere sürümüne yükseltebilirisiniz.

Ürün Özellikleri

Ağ geçidi tehdit analizi, Forcepoint ACE (Advanced Classification Engine) 'den gelen gerçek-zamanlı güvenlik analizini kullanır ve Forcepoint ThreatSeeker® Intelligence Cloud'dan gelen tehdit istihbarat ile gelişmiş kötü amaçlı yazılımları, karma tehditleri ve spamleri önler.

Gelişmiş bir tehdit panosu, kimin saldırdığını, hangi verilere saldırıldığını, verilerin nereye gönderilmeye çalışıldığını ve saldırının nasıl sona erdirildiğini detaylı bir şekilde rapor eder. Mümkün olduğunda ise veri yakalama sağlanır. Gerekli kuralları uygulayarak Facebook, LinkedIn ve diğer sosyal medya siteleri üzerinde denetimler sağlayabilirsiniz. Mesela, Facebook erişimine izin verip, içerik yayınlanmasını veya oyun oynanmasını engelleyebilir, ya da LinkedIn erişimine izin verip iş arama alanını engelleyebilirsiniz.

SIEM çözümleri içine import edilebilen güvenlik olayları ve rapor detayları mevcuttur.
Güçlü raporlama özelliği ile kolayca özelleştirilebilen 60'dan fazla ön-tanımlı rapor içerir.

3.CLOUD WEB SECURITY GATEWAY

Herhangi bir lokasyon için en efektif web güvenliği
Forcepoint Cloud Web Security Gateway web içeriklerini analiz eder ve gerçek zamanlı kompozit savunma ile tehditleri analiz eder. Global veri merkezleri ISO 27001 sertifikalıdır ve herhangi bir lokasyondaki kullanıcılar için yüksek kalite, kolay yönetme ve düşük maliyet sunar. Opsiyonel bir cloud-assist cihazı buluta giden trafik akışı üzerinde lokal kontrolü geliştirmek için kullanılabilir, bu yöntem farklı ülkelerde firewall ları olan kurumlar için ideal bir çözümdür.
Ürün Özellikleri

Gerekli kuralları uygulayarak Facebook, LinkedIn ve diğer sosyal medya siteleri üzerinde denetimler sağlayabilirsiniz. Mesela, Facebook erişimine izin verip, içerik yayınlanmasını veya oyun oynanmasını engelleyebilir, ya da LinkedIn erişimine izin verip iş arama alanını engelleyebilirsiniz.
Ağ geçidi tehdit analizi, Forcepoint ACE (Advanced Classification Engine) 'den gelen gerçek-zamanlı güvenlik analizini kullanır ve Forcepoint ThreatSeeker® Intelligence Cloud'dan gelen tehdit istihbarat ile gelişmiş kötü amaçlı yazılımları, karma tehditleri ve spamleri önler.
Kötü amaçlı yazılımları, veri hırsızlığını engellemek ve botnet iletişimleri kontrol etmek ve yönetmek için tüm inbound ve outbound iletişimleri analiz eder.
Dünya çapındaki veri merkezi ISO 27001 sertifikasına sahiptir ve herhangi bir lokasyondaki kullanıcılar için yüksek ve kolay kullanılabilirlik ve düşük maliyet sağlar.
Donanım gerekmeksizin tüm lokasyonları ve kullanıcıları bağlama
Forcepoint Cloud Web Security Gateway, Endpoint kullanıcısı, kimlik sağlayıcı entegrasyonlar, NTLM tanımlama ve özelleştirilebilir zamanaşımlı SecureForms gibi birçok mekanizmayı kullanarak kullanıcı tanımlama ve yetkilendirme işlemlerini kolaylaştırır.
Opsiyonel Forcepoint i500™/i500v™ Cloud Assist Appliance buluta giden trafiği yönetir ve hızlandırır. Ayrıca misafir Wi-Fi ağını görüntüleme yeteneği ve protokol filtreleme sunar.

4.ACE in the CLOUD

Gelişmiş tehdit ve zararlı yazılımlara karşı gerçek-zamanlı bulut savunması
Forcepoint ACE in the Cloud geleneksel ağ savunma metotlarını güncellemenizi sağlayan temiz bir bakış açısı sunar. Gelişmiş tehditlere, spear-phishing ve hedefli saldırılara karşı mevcut savunmanıza entegre olarak ekstra koruma sağlar. ACE in the Cloud gelişmiş tehditlere ve hedefli saldırılara karşı 7 güvenlik savunma metodunu içeren akıllı kompozit puanlama savunma Forcepoint ACE (Advanced Classification Engine) teknolojisine sahiptir.
Ürün Özellikleri
Web sayfası içeriği, aktif scriptler, exploit kodları, karartılmış komutları, web yönlendirmeleri, şüpheli dosyaları, PDFleri ve exe dosyaları üzerinde veri ve içerik analizi yapar.
Süreçleri, prosedürleri ve yönetim üzerinde düşük bir etkiye sahip gerçek zamanlı bulut savunmasını ekleyerek mevcut AV ve URL filtreleme dağıtımları ile çakışmasını önler.
In-the-cloud savunması ile riski azaltmasının sonuçlarını gösterir.
Dünya çapındaki veri merkezileri ISO 27001 sertifikaldır ve yüksek kalite, 7/24 destek ve fiziksel saldırı tespit sistemleri ile güvenlik sağlar.

5. WEB SECURITY

Dünyanın tehdit tespit ağından proxy-free tehdit koruması
Forcepoint Web Security BT kaynaklarını serbest bırakmak, yardım masası taleplerini aza indirgemek ve kötü amaçlı yazılımların oluşturduğu hasarı aza indirgemek için web tehditlerini önler. 100'den fazla güvenlik ve filtreleme kategorisi, yüzlerce web uygulama ve protokol kontrolü ve 60'dan fazla özelleştirilebilir rapora sahiptir. Sosyal medya kontrolü, SSL enjeksiyonu, veri kaybı önlemesi (DLP) ve Forcepoint ACE (Advanced Classification Engine)'den gelen gerçek-zamanlı güvenlik gibi özelliklere sahip olmak istediğinizde , kolaylıkla Web Security Gateway sürümüne yükseltebilirsiniz.

Ürün Özellikleri
Forcepoint ThreatSeeker® Intelligence Cloud'den gerçek zamanlı güncellemeler ile gelişmiş zararlı yazılımlara, karmaşık tehdit ve spamlere karşı savunmayı sağlar.
Ağ kaynaklarını koruyan video denetimleri, özel izin/reddetme filtreleri oluşturma, YouTube eğitim videolarına erişim sağlama ve viral, eğlence ve gözetim videoları üzerinde kontrol sağlama
Yüzlerce uygulama ve protokolü kontrol etmeyi sağlayan network port görüntüleme özelliği.
Güçlü raporlama özelliği ile kolayca özelleştirilebilen 60'dan fazla ön-tanımlı rapor içerir.

6.CLOUD WEB SECURITY

Buluttan gelen güçlü, akıllı web güvenliği
Forcepoint Cloud Web Security, - donanım,yazılım gerektirmeyen yapısı ile - tehdit koruması, basitleştirilmiş yönetim ve raporlama, web kontrolleri ve daha fazlasını sunar.

Ürün Özellikleri
Mevcut ağ altyapısı ile kolayca entegre olabilen Cloud tabanlı bir dağıtım ile donanım veya yazılım ürünlerinde satınalma , kurma, yükseltme ve bakım yapma maliyetlerini aza indirir.
Forcepoint ThreatSeeker® Intelligence Cloud'dan gerçek-zamanlı güvenlik güncellemeleri ile gelişmiş tehditlere, kötü amaçlı yazılımlara, phishing ve spame karşı korunma sağlar. Forcepoint ACE (Advanced Classification Engine) güvenlik savunmaları ile birlikte çalışır.
In-the-cloud dağıtımı ofis, uzak ve mobil kullanıcılara eşit koruma sağlar. Global veri merkezleri ISO 27001 sertifikalıdır ve 99.999% oranında servis kalitesi sağlarlar.
Forcepoint TRITON® Unified Security Center yönetimi ve raporlamayı kolaylaştırır. 29 tane önceden tanımlanmış ve kolayca özelleştirilebilen raporlara sahiptir, ayrıca admin uyarılarını da kapsamaktadır.
Tümleşik TRITON mimarisi sayesinde Cloud Web Security'den Forcepoint Cloud Web Security Gateway sürümüne kolayca yükseltmenizi sağlar.

7.WEB FILTER

Endüstri lideri web sınıflandırması ile uyumluluk ve kabul gören politikaları uygulayın
Forcepoint Web Filter Children's Internet Protection Act(CIPA) gibi regülasyonlara uyumluluğu sağlayan kabul edilebilir politika kullanımını sağlar. YouTube eğitim videolarını kontrol etme, özelleştirilebilir izin / red listeleri, zaman sınırlaması ve daha fazlası gibi 100'den fazla kategori içermektedir. Web tehditlerinden ve veri hırsızlığından korunmak istediğinizde kolayca Forcepoint Web Security sürümüne yükseltebilirsiniz.
Ürün Özellikleri
Dünyanın en büyük tehdit istihbarat ağı olan Forcepoint ThreatSeeker® Intelligence Cloud'dan güncellemeleri yükler.
Ağ kaynaklarını koruyan video denetimleri, özel izin/reddetme filtreleri oluşturma, YouTube eğitim videolarına erişim sağlama ve viral, eğlence ve gözetim videoları üzerinde kontrol sağlama
Forcepoint Network Agent ile şeffaf port görüntüleme yaparak 150'den fazla uygulama ve protokolü kontrol edilebilir.
Forcepoint TRITON® Unified Security Center görüntülemeyi kolaylaştırır ve tümşelik yönetim sağlar.
Güçlü raporlama özelliği ile kolayca özelleştirilebilen 60'dan fazla ön-tanımlı rapor içerir.

8.TRITON RISKVISION

Geleneksel savunma taktiklerinin kaçırdığı gelişmiş tehditleri ve veri hırsızlığını görün
Forcepoint TRITON® RiskVision™ , bir tehdit görüntüleme cihazı üzerinde gerçek zamanlı gelişmiş tehdit savunmalarını, global güvenlik istihbaratını, dosya sandboxing ve veri kaybı/veri hırsızlığı algılama özelliklerini bir üründe toplar. Geleneksel savunma yeteneklerinin ötesinde tüm tehditlere genel bir bakış sağlayan bir çözümdür.
Bir TAP ya da SPAN portu aracılığı ile kolayca kurulmaktadır. TRITON RiskVision gelişmiş tehditler, data exfiltration ve virüs bulaşmış sistemler üzerinde anında görünürlük sağlar.TRITON yönetim ve raporlama sunucularını kullanarak Forcepoint V-Series™ cihazları üzerine kurulur.
Ürün Özellikleri

Forcepoint ACE (Advanced Classification Engine) teknolojisinde yer alan 7 savunma metodu ile gerçek zamanlı tehdit algılaması için kompozit puanlama ve akıllı analiz kullanır. 10.000'den fazla analiz ile geleneksel savunma yeteneklerinin de ötesinde imzasız tehdit algılama sunar.
Forcepoint ThreatSeeker® Intelligence Cloud'dan gelen global tehdit farkındalığı ile günde 5 milyardan fazla web, eposta ve sosyal paylaşım sitelerinden gelen talepleri analiz ederek en son çıkan tehditlere karşı önlem alınmasını sağlar.
Entegre veri kaybı önleme (DLP) teknolojisi ile TRITON RiskVision ürünü veri hırsızlığı ataklarını ve potansiyel veri kaybını önler.Coğrafi konum saptama, adli şifreli yüklenen dosyaların tespiti, şifre dosyası hırsızlığı ve yavaş veri sızıntıları (drip DLP) gibi benzersiz özelliklere sahiptir. Diğer öne çıkan özellikleri ise; ana dilde işleme, gelişmiş makine öğrenme ve 1.700'den fazla politika ve template.
Entegre Forcepoint ThreatScope® file sandboxing tehditlerin davranışsal analizlerini sunar. Gelişmiş tehdit panelinde kimin saldırdığını, hangi verinin saldırıya uğradığını, verinin hangi hedefe gönderilmeye çalışıldığını ve saldırının nasıl sona erdirildiğini içeren geniş bir rapor sunar. Güvenlik olayları ve raporlar SIEM çözümlerine aktarılabilir.
60'dan fazla özelleştirilebilir web tehditleri, aktiviteler ve kullanım için raporlar mevcuttur. Ayrıca veri hırsızlığı ve veri kaybı olayları için ek olarak raporlar da sunabilmektedir.