Trapmine

Günümüzde, küçük ve orta boyutlu işletmelerin veri güvenliği ihtiyaçlarına yönelik kullandığı geleneksel güvenlik çözümleri, siber saldırıları önlemek için yeterli değil. Aynı zamanda, Kobi yöneticilerinin %58’inin siber saldırıları ciddi bir risk olarak görmemesi ve geleneksel güvenlik çözümlerinin yeterli olmaması, Kobiler’I saldırganlar için kolay hedef haline getiriyor.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, gerçek bir siber saldırıları karşısında küçük ve orta boyutlu işletmelerin %96’sının kullandığı güvenlik çözümleri saldırganlar tarafından kolayca aşılıyor. Kobi’leri hedef alan saldırılar, güncelliğini yitirmiş ve geleneksel siber güvenlik çözümlerinin modern siber tehditler karşısındaki yetersizliğini açıkça gösteriyor. (Kaynak: Ponemon Institute)

Modern Tehditler ve Telafisi Mümkün Olmayan Sonuçlar

Dünya genelinde Kobi’leri hedef alan siber saldırıların neden olduğu kayıp $1 Milyon ve siber saldırılar nedeniyle kapanan işletme sayısı 500 adettir. Günümüzde en çok karşılaşılan ve özellikle Kobi’leri hedef alan Fidye Yazılımları (Ransomware) örneği , Kobi’lerin siber güvenliğe yeterli yatırımı yapmadığını gösteriyor. (Kaynak: Ponemon Institute)

Küçük ve Orta Boyutlu İşletmeler için Yeni Nesil Siber Güvenlik

TRAPMINE, veri güvenliği ihtiyaçlarına yönelik “Yeni Nesil Uçnokta Güvenlik” konseptini, küçük ve orta boyutlu işletmeler ile buluşturuyor. TRAPMINE Next-Generation Endpoint Security; Machine Learning, Dynamic Instrumentation, Davranışsal Analiz ve Anti-Exploitation gibi teknolojiler ile bilinen ve bilinmeyen tehditlere karşı kapsamlı koruma sağlar.

Düşük İş Yükü, Yüksek Seviyeli Koruma

TRAPMINE, sunduğu yeni nesil güvenlik konseptiyle klasik güvenlik çözümlerinin aksine sürekli güncelleme, zamanlanmış tarama gibi gereksinimlere ihtiyaç duymadan modern ve bilinmeyen tehditlere karşı işletmelere proaktif koruma sağlar.

TRAPMINE, kur ve unut mantığı ile çalışır, bu tasarım IT yöneticilerinin modern tehditlere karşı korunabilmeleri için güvenlik çözümlerini sürekli olarak güncel tutması gerekliliğini ortadan kaldırırarak iş yükünü azaltır.

Aynı zamanda, TRAPMINE düşük boyutlu sensörleri aracılığı ile kaynak tüketimini minimum seviyede tutar ve performansı etkilemez.

Detaylı Tehdit Analizi

TRAPMINE, işletmenizi hedef alan ve engellediği her siber tehdit için tehdidin kaynağı hakkında tek tık ile en detaylı bilgiyi sunar. Aynı zamanda TRAPMINE, işletmenizi hedef alan her bir tehdidi kendi ortamında analiz ederek tehdidin tüm aktivitelerini işletmenizi riske atmadan raporlar.

Kanıtlanmış Yeni Nesil Güvenlik

İngiltere tabanlı bağımsız test kuruluşu olan MRG Effitas, yaptığı testlerde gelişmiş siber tehditlere karşı TRAPMINE’ın %100 koruma sağladığını onaylıyor. Gerçek örnekler ile gerçekleştirilen ve Exploit girişimlerine karşı başarım oranlarının karşılaştırıldığı raporda, Trend Micro XGen’in %50 oranında koruma sağladığı bilgisi sunulurken TRAPMINE’ın yapılan saldırıların tamamını başarıyla engellediği değerlendiriliyor.